Předání nemovitosti a poprodejní servis

Dokončením právní stránky převodu vlastnictví pro makléře Ponte reality jeho práce nekončí. Víme, že i v této fázi čeká ještě spousta práce, ve které chceme našim klientům pomoci.

 

Je třeba zkontrolovat, kdy dojde k převodu vlastnického práva na katastru nemovitostí. Na tento okamžik mohou být navázány další kroky, jako je kle4vyplacení kupní ceny a předání nemovitosti. Na přání klienta asistujeme při samotném předávání nemovitosti. Připravíme předávací protokol, na jehož základě se předá kupujícímu nemovitost včetně záznamu o stavu měřičů elektřiny, plynu a vody.

S prodejem nemovitosti jsou spojeny i určité daňové povinnosti. Ohlídáme za vás termín pro podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí, pomůžeme vám s jeho vyplněním a zajistíme vám vyhotovení znaleckého posudku pro účely zmíněné daně. Pomůžeme vám i s převodem vyúčtování energií na nového majitele. V případě potřeby jsme schopni zajistit doprovodné služby jako je stěhování, vyklízení, zahradnické služby, hledání stavební firmy na drobné úpravy a podobně.