Prodej stavebního pozemku 1039 m2 se starším rodinným domem v městě Říčany, Olivova ul,. okres Praha - východ, Ev.č.: JiB64266

Popis

Na základě exkluzivní smlouvy nabízíme k prodeji nádherný stavební pozemek v centru města Říčan, Olivova ulice, o výměře 1039 m2 s rodinným domem, který je vhodný spíše k zásadní rekonstrukci, případně k demolici a stavbě nového rodinného domu s modernějším uspořádáním. Pozemek je obdélníkový (cca 24 m x 45 m), mírný jižní svah, vstup z ulice je ideální – ze severní kratší strany. Na pozemek jsou zavedeny všechny inženýrské sítě – elektřina, vodovod, kanalizace a plyn. Přípojky elektřiny a plynu je nutné upravit podle současných norem - měření přístupné z ulice. Celý pozemek je oplocený s vjezdovými vraty, zatravněný, s několika vzrostlými ovocnými stromy a okrasnými jehličnany. Současný dům na pozemku má zastavěnou plochu 82 m2, jedno podzemní podlaží přístupné ze zahrady a dvě nadzemní podlaží o dispozici 4+1 s koupelnou a dvěma samostatnými WC. Bohužel většina obytných místností je orientována na sever, jedna na západ a jedna částečně na východ. Dům je situován na severní hranici pozemku, zároveň s chodníkem. Při rekonstrukci by bylo ideální změnit dispozice tak, aby obytné místnosti byly obráceny na jih, do tiché prosluněné zahrady. Jelikož se nemovitost nabízí za obvyklou cenu pozemku v této lokalitě, může být jedno z dobrých řešení demolice stávající budovy a posunutí nového domu od komunikace tak, aby u chodníku vznikla parkovací místa a dům měl důstojný vchod ze strany ulice a prostornou garáž. V současnosti je vchod do domu ze zahrady po venkovním zaskleném schodišti, obě garáže nejsou vhodné pro vozidla typu SUV a v současnosti slouží spíše ke skladovým účelům. Suterén, kde se nachází kotelna, není propojen s obytnou částí, má samostatný vchod ze zahrady.
Pozemek nabízí ideální místo k bydlení jak svým umístěním vzhledem ke světovým stranám, vjezdem ze severu z ulice Olivova, mírným jižním svahem a plným zasíťováním, ale i svým umístěním v rámci města – všechny služby – mateřské školky, základní školy, gymnázium, obchody, pošta, zimní stadion a ostatní sportoviště jsou pohodlném pěším dosahu. Masarykovo náměstí je vzdálené 600 m, zastávka autobusu městské dopravy 100 m.
Říčany jsou v mnoha studiích a průzkumech vedené jako nejlepší místo k bydlení v okolí Prahy – zdravé životní prostředí, veškeré služby v místě, krásná příroda v širokém okolí a výborné vlakové i autobusové spojení do Prahy.
Doporučuji – výjimečná nabídka stavebního pozemku v centru města Říčany. Velmi rádi vám zajistíme výhodné hypoteční financování kupní ceny.

Jiří Brůža

Kontaktujte makléře

Jiří Brůža+420 734 204 300
[email protected]
14 935 000 Kč včetně provize, včetně právního servisu
KategoriePozemky pro bydlení
LokalitaOlivova 847/42, Říčany
OkresPraha-východ
Plocha pozemku1.039 m²
StavbaRodinný dům
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaObytná
KomunikaceAsfaltová
TelekomunikaceTelefon
DopravaVlak, Dálnice, Silnice, MHD, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina400V
PlynPlynovod
OdpadVeřejná kanalizace
TopeníÚstřední plynové